.: Recenze :.
 

 


I když to není tak dlouho, co jsem psal své první dojmy z plné hry, a už tu pro vás mám žhavou recenzi, na tuto bezesporu velmi zajímavou hru. Pokud Vás neuchvátila, stojí alespoň za malé pozastavení v dnešním shonu, protože, tahle hra i když není nikterak zdlouhavá na dohrání, si alespoň tuto pozornost jistě zaslouží. Ať už jste skaláci tělem i duší, nebo se k této skupině stavíte s odporem, berte tuto hru jako normální sportovní simulaci, kterou také je. Pokud nevíte, co to skaláci jsou, můžete to pojat, také jako malou návštěvu mezi tyto lidi. Ale, abych se tady nevykecával o ničem, jak je mým zvykem, půjdeme rovnou na věc .

Výběr her:
Jak už jsem asi někdy říkal, máte na výběr stejně jako v minulém díle ze několika základních možností, co hrát. Je tu klasický FREESKATE, ve kterém si prostě vezmete své prkno a jdete si jen tak nezávisle zajezdit, pak je tu podobná volba nazvaná SINGLE SESSION, ve které jde o to samé jako v předchozím případě, ale musíte nahrát (naskákat) co nejvyšší počet bodů, a pak se dostávám konečně k tomu nejdůležitějšímu, k módu zvanému CAREER, to je ta část hry, u které strávíte nejvíce času. Vaším úkolem je zde plnění rozličných úkolů, jako například, sebrání tajné pásky na dosti nedostižném místě, sebrání slova S-K-A-T-E skládajícího se z jednotlivých písmen rozházených někde po mapě, nebo se jedná o nějaký speciální skok, který musíte provést na předem určeném místě. Samozřejmě, že úkolů je mnohem víc, ale to poznáte sami. Zřejmě je vám jasné, že tyhle úkoly tu nejsou jen tak a máte pravdu, splněním jistého počtu úkolů se dostáváte do dalšího levelu / mapy, kde plníte zase jiné úkoly. Výjimkou těchto úkolových misí jsou speciální závodní, kde máte na rozdíl od těch prvně jmenovaných pouze jednu minutu na to, abyste předvedli co ve vás je a předčili tím několik soupeřů a tím získali jednu ze tří medailí. Všech map je ve hře osm, ale není to konečné číslo, protože je jich ještě několik bonusových, ale ty jsem zatím ani já neodkryl, takže si na ně musíte přijít sami…

Výběr postav:
Jestli jste hráli předchozí díl, můžete tento bod klidně přeskočit.
Na začátku hry si můžete vybrat jednoho z předem vytvořených skaťáků, ze kterých je nejznámější jistě sám Tony Hawk, všichni jsou vytvořeni podle skutečných předloh a každý by měl mít trochu jiné vlastnosti, tuto postavu si můžete jakkoliv později upravit. Ale tím výběr nekončí, je tu položka CREATE A SKATER ve které si můžete stvořit kompletně novou postavu odpovídající, přesně vašim představám. Je na výběr skutečně velmi mnoho různých prvků, takže si můžete vytvořit, velmi rozdílné charaktery, to se nebojte.

Ovladaní…:

Tenhle odstavec je zase především pro ty, kteří se z předchozími díly nesetkali, a netuší, jak se Tony vlastně vůbec hraje.
Je to docela jednoduché vysvětlení. Postavu ovládáte, buďto klávesnicí, nebo gamepadem (velmi doporučuji) a to tak, že jízdu ovlivňujete směrovými šipkami a těmi, taktéž tvoříte různorodá komba, při skocích. To se provádí tak, že vyskočíte a stisknete tlačítko pro nějaký trik + nějaký směr, každý směr = jiný trik.

Technické zpracování:

Tuto docela důležitou kapitolu jsem si jako obvykle nechal až nakonec. Tak jdeme se na to podívat. Grafika je opravdu výtečná, když přihlédneme k tomu, že se jedná o konverzi z PSX je to opravdu potěšující, zvláště vzhledem k předchozímu dílu. Ruku v ruce s grafickým kabátkem jde i hudba, která si na nic nehraje a přinese vám opravdu pěkný kulturní zážitek! Jen se mi stávalo, že po delším hraní vypadávali zvuky a hra byla tichá, ale vzhledem k tomu, že do finální verze v krabici se může leccos změnit, nechci tím hru kritizovat.

Hodnocení:
Jak vyplývá z celé recenze, kde hru jen chválím, je asi jasné, jak to dopadne. Ale nenechte se napálit, musím říci, že Tony je bezesporu kvalitní titul, ale nemusí rozhodně sednout každému a trpí známým syndromem nových her a to je krátkost!!! To, že se dá kariéra dohrát za jeden den mi přijde trošku moc, ale to už záleží na vás jestli dáte cca. 1600,- za pár denní zábavu, já bych si to setsakramentsky rozmyslel…CLOSE


 

.: Home :: Základní info :: Recenze :: Návod :: Screenshoty :: Wallpapery :: Cheaty :: Download :: Links :: E-mail :.


 Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 800*600 a Microsoft Internet Explorer 5.5 a vyšší
 Jakékoliv rady, připomínky či návrhy na spolupráci posílejte na adresu
trci@centrum.cz
 
©opyright by Oxygen Web Design 200X